Jest takie miejsce , jeden jedyny raz w roku w Polsce, gdzie spotykają się silne kobiety, silni mężczyźni. Słowem: wszyscy ludzie o walecznych sercach, którzy bez względu na swój staż treningowy rywalizują , prezentując technikę , wytrzymałość oraz siłę. Wszystko to, oczywiście metodą kettlebell hardstyle szkoły StrongFirst.

Jeśli świat odważników kulowych jest Twoim światem nie może Cię zabraknąć na tegorocznych Mistrzostwach!

Kibicuj lub weź udział, spotkaj najsilniejszych i ucz się od najlepszych !

Rozmowa z Organizatorem – Mirosławem Jurczakiem, SFG II, założycielem Wschodniej Siły oraz Organizatorem i Pomysłodawcą Mistrzostw Polski :

  1. Powiedz jak wygląda historia Mistrzostw Kettlebell Hardstyle Polski których jesteś organizatorem?

Pierwsze Mistrzostwa odbyły się w 2013 roku w Bielsku Podlaskim. Były to Otwarte Mistrzostwa Podlasie Kettlebell HardStyle Challenge, które pokazały, że można systemem, którym ćwiczymy rozegrać Mistrzostwa. W kolejnym roku widząc, że w całej Polsce nikt nie organizuje podobnych zmagań postanowiłem, że od 2014 roku będą to Mistrzostwa Polski, skoro i tak zjeżdżają się zawodnicy i zawodniczki z różnych regionów kraju. W tym roku Mistrzostwa odbywają się w Białymstoku. Poza zmianą miejsca zmieniły się również trochę konkurencje. Coś zostało dodane, coś zmienione. W tym roku ruszamy również z nową kategorią 40+, dedykowaną dla osób po 40 roku życia. Od poprzedniego roku jest tez możliwość wzięcia udziału w sztafecie drużynowej złożonej z 3 mężczyzn i 2 kobiet – Dream Team. Tegoroczne Mistrzostwa są przełomowe również pod innym względem. DO tej pory każdy mógł zgłosić się na Mistrzostwa – nie było to weryfikowane. Od tego roku, by wziąć udział w MP trzeba przesłać film kwalifikacyjny, na podstawie które stwierdzamy, czy dany zawodnik potrafi prawidłowo wykonać określone zadanie.

  1. W jakich kategoriach można startować w Mistrzostwach? Czym kierowałeś się przy wyborze wyzwań dla Uczestników?

Przygotowaliśmy 4 kategorie : Amator, Professional , 40+  i Dream Team. Głównym celem jest wyłonienie najbardziej wszechstronnego zawodnika i zawodniczki. Co to znaczy ? Są osoby, które są dobre w konkurencjach siłowych, są tacy którzy świetnie się czują w wytrzymałościowych. Chcemy pokazać, że można wejść na wysoki poziom i siły i wytrzymałości jednocześnie. W tym roku został dodany Long Cycle do konkurencji, a to sprawia, że zawodnik oprócz siły i wytrzymałości musi wykazać się dobrą koordynacją, a z tym często różnie bywa.

Więcej informacji o konkurencjach na stronie www.wschodnia-sila.pl w zakładce Mistrzostwa.

 

3. Jak chciałbyś żeby wyglądały Mistrzostwa za kilka lat?

System StrongFirst rozwija się bardzo szybko. Pamiętam jak zaczynałem przygodę z KB to w Polsce było zaledwie kilka klubów. Teraz jest ich grubo ponad 100. W kolejnych latach będę starał się by zaprosić zawodników również z Europy. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że nie ma drugiej takiej imprezy, dlatego nie wykluczone ze za jakiś czas organizować będę Mistrzostwa Europy, czy też Świata.

 

  1. Czy są przewidziane jakieś atrakcje dla Kibiców? Czy osoby początkujące ( na poziomie grupy Begginers) również  mogą startować w zawodach?

Kibice będą mogli sprawdzić się z odważnikami pod okiem instruktora , a także spróbować swoich sił na innych przyrządach. Osoby poczatkujące jak najbardziej mogą wziąć udział w MP , specjalnie dla takich osób przygotowaliśmy kategorię Amator. Wystarczy wysłać zgłoszenie z dwoma filmami kwalifikacyjnymi. info : http://www.wschodnia-sila.pl/formularz-mistrzostwa-2017/

  1. Kto dotychczas zdobywał tytuły najsilniejszych ludzi trenujących HardStyle podczas Mistrzostw? 

Niepokonanym jak dotąd wśród mężczyzn jest Bronisław Olenkowicz z Olsztyna. Od 3 lat nie oddaje tytułu Mistrza. Jeśli chodzi o kobiety, to zeszłoroczną Mistrzynią została Zuzanna Sobczak, która zaznaczyła sporą przewagę nad rywalkami. Kto zdobędzie tytuł w tym roku ? Wszystko będzie jasne już 1.07.2017 w Białymstoku. Zapraszamy 😊

 

Komentarze: