Kiedyś wstawiłam na fanpage bloga foto zakrwawionej ręki. Mojej ręki. Za to zdjęcie zablokowali mi Instagrama. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło! Z powodu tego zdjęcia dostałam też taki prezencik od ROCKTAPE.

t1

Taping jest używany..

w terapii mięśniowo-powięziowej. Jest pomocny jeśli chodzi o łagodzenie obrzęków poprzez tworzenie większych przestrzeni dla przekrwionych i sprężonych naczyń włosowatych, limfatycznych, tętnic i żył.

Jak działa użycie tape’ów ? Powoduje minimalne odklejenie skóry od mięśni i powięzi pobudzając tym samym przepływ krwi. Dodatkowo zmniejsza uczucie bólu poprzez stymulowanie komórek układu nerwowego zlokalizowanych w skórze.

Kompensacja, która samoistna w efekcie jest patologiczna, natomiast kierowana prowadzi do przywrócenia  i zachowania prawidłowej funkcji tkanek. Dlatego bez sensu jest się obklejać nieumiejętnie w przypadku kontuzji lub różnych bólów. Od tego są fizjoterapeuci, ew. filmiki szkoleniowe. Trenowanie z naklejoną taśmą w przypadku kontuzji to również kiepski pomysł. To tak jak kopanie leżącego.

Odciski

t2
Zmora kettlowców i crossfiterów. Ileż ja to się nie nasłuchałam od trenujących znajomych, rad jak sobie z odciskami radzić…
Dotychczas używałam na co cięższe treningi, gdy odciski pękały, magnezji do zapychania,
plastrów ( w rolce) i maści (leczniczo), choć i tak zdarzało mi się czasem kettle chrzcić krwią..
 10416624_821946447917769_7863798408765810204_n
Nie oszukujmy się, trenowanie na otwartych odciskach boli jak kurczaczek i negatywnie rzutuję na nasza technikę.
Są przypadki gdy  tworzenie się odcisków to kwestia słabej techniki, zbyt kurczowego chwytu kettla z powodu niepanowania nad ciężarem, brak „zahartowania” skóry dłoni lub złego zrzutu. W kettlebell hardstyle nie używamy rękawiczek jak i butów. Tak trenuję się najlepiej.
Są też przypadki, że trening jest taki ciężki, że na bank zmasakruje Ci łapy jak dobry technicznie byś nie był.

Mój test

t5

Nie wierzyłam, że to może działać. Jednak zachęcił mnie fakt, że sporo trenerów których szanuję używało tych taśm.
Każda rolka zawiera 5 metrów taśmy do kinesiotapingu o szerokości 5 centymetrów.

Wzięłam taśmy na trening petarda, drabiny snatchy 16 kg (warto dodać, że jest to ciężar do snatchy który pod koniec treningu jest dla mnie naprawdę ciężki, więc chwyt zaczyna być kurczowy).

I wiecie co? Żadnych odcisków, tak jakoś kulka lżej latała nad głowę.;) Zastosowałam to naklejenie taśmy na dłonie <klik> w ramach profilaktyki dłoni przed odciskami. Potwierdzam również wodoodporność taśm, pot zalewał mi oczy 🙂

t3

Aplikacja taśm jest naprawdę prosta. Zmodyfikowałabym jedynie długość taśm do nadgarstków, bo cenię sobie lepsze czucie kettla na przedramieniu.

Jeśli trening z kettlami to dla Ciebie codzienność.. I np. dziś masz trening który zrobi Ci odciski, a jutro też masz w planach trening to jest opcja jak znalazł. Jeśli masz włosy na rękach to zastanów się jak bardzo jesteś do nich przywiązany 🙂 Odrywanie taśm trochę boli, co potwierdza jak dobrze się trzymają.;)

Gdybyście potrzebowali szczegółowych instrukcji,  RockTape odpalił świetny Kanał YT jak aplikować taśmy.

Dobry stosunek jakości do ceny. Śliczne wzorki (tak z babskiego punktu widzenia) i świetna skuteczność.

t1

Podsumowując, użycie taśm od czasu do czasu, gdy jest wyraźna potrzeba, KRYZYSOWA SYTUACJA, nie oznacza, że jesteś cieniasem. Oznacza jedynie, że jesteś myślącym człowiekiem , któremu umiejętność przewidywanie nie jest opcja.
Oczywiście nie mam na myśli osobniczek płci żeńskiej w różowych rękawiczkach bojących się zrobić sobie nagniotki, lekkie odciski. Plisss od tego mamy ręcę żeby ich używać !
Komentarze: