Co jest największą zmorą kobiet jeśli chodzi o odchudzanie, lub utrzymywanie zdrowego sposobu odżywiania?

Słodycze.

I nie pomogą tutaj wskazówki dietetyków typu „pilnuj żeby tylko max.10% Twojego zapotrzebowania kalorycznego pochodziło ze „śmieciowego” źródła.

Cholerne słodycze. Które źle wpływają na cerę ( tłusta, niezdrowy wygląd) , problemy ze skórą ( cellulit, gromadzenie się wody), ospałość, ciągłe napady głodu (skoki cukru), powodują, że szybko tyjemy, jesteśmy źle odżywieni ( bo jeśli zjesz tabliczkę czekolady to na zdrową sałatkę na kolacje nie będziesz miała ochoty).

 

 

Poza tym, nie oszukujmy się, kobiecy cykl wymaga (!!!) jedzenia słodyczy i nie rozumie, że właśnie podjęłaś solidarnie z przyjaciółką wyzwanie ” 30 dni bez słodkiego”.

Nie jestem zwolenniczką rygorystycznego odmawiania sobie jakiś pokarmów, bo zazwyczaj takie zakazy napędzają myślenie o danym produkcie oraz szybki powrót do złych nawyków żywieniowych.

Produkty które wpływają niekorzystnie na nasze samopoczucie to :

  • cukier
  • gluten
  • produkty przetworzone

i to jest fakt !

 

 

Opowiem Wam na moim przykładzie :

Nie trzymam żadnej diety. Prowadzę po prostu mój zdrowy styl odżywiania. W styczniu – pofolgowałam sobie zupełnie i jadłam mnóstwo wszystkiego nie odmawiając sobie niczego 😉 I czułam się z tym źle , miałam skoki cukru, napady głodu, bywałam senna etc etc.

W lutym wróciłam do swoich zdrowych nawyków i fizycznie i psychicznie czuję się o wiele lżej z moim zdrowym jedzeniem, zdrowymi zamiennikami słodyczy i dniami gdy po prostu pozwalam sobie na coś słodkiego. Wszystkie problemy które wymieniałam powyżej znikły i nie wracają . Prawdą jest, że to co jesz wpływa na Ciebie. Wpływa też na to jaka jesteś na treningach. Po prostu opłaca się jeść zdrowo i regularnie, dostarczać najlepszej jakości paliwo dla swojej cudownej maszyny jaką jest nasz organizm.

Pyszne i proste przepisy, od Dietetyka Michała Wrzoska ( On to rozumie kobiety!) :

FIT OREO W BIAŁEJ CZEKOLADZIE

LEGALNA BIAŁA CZEKOLADA

CZEKOLADOWE PRALINKI

OREO FIT

FIT KRÓWKI

FIT SNICKERS

FIT BROWNIE

FIT SZARLOTKA

smaczne, zdrowe i szybkie w przygotowaniu, mój hit to fit oreo <3

powiązane notki :

Jak szybko schudnąć ?

dlaczego tyjemy ?

Komentarze: