Ostatnio testowałam na sobie odmianę biegania która w Polsce dopiero zaczyna cieszyć się popularnością, choć ma już rzeszę wiernych fanów;)


Cóż to takiego? To odmiana biegania szczególnie dobra dla początkujących, starszych i rekonwalescentów oraz dla tych którzy tak bardzo kochają bieganie, że chcą poznać jego bardziej wychillowaną stronę;) Slow jogging to opracowana przez profesora H.Tanake metoda biegania w wolnym tempie z uśmiechem na twarzy. To japoński sposób na zdrowie, długowieczność. Bieg ten polega na poruszaniu się z prędkością 3-5km/h; 5minut takiego joggingu kilka razy dziennie może zdziałać więcej niż jednorazowy wysiłek 30minutowy (oczywiście mam na myśli działanie psychiczno-zdrowotne, a nie budowanie masy etc).

Dlaczego wielkie TAAAK dla slowjoggingu? ;

-to przyjemny spacer pozwalający cieszyć się naturą oraz na tyle łagodny, że pozwala na rozmowę co z kolei zachęca do wspólnego biegania, jako sposobu spotkań w grupie znajomych
-to bajeczne połączenie dbania o zdrowie w baardzo przyjemny sposób;)
-chwila dla samego siebie,oderwanie się od codziennych problemów, oraz świetna możliwość do uśmiechania się (jak mówi hasło „niko niko”)
-lądowanie na śródstopiu (czyli części która styka się z podłogą podczas zwykłych podskoków) zmiejsza ryzyko kontuzji
-taki bieg jest ruchem aktywującym największą liczbę włókien wolnokurczliwych w mięśniach, co pozwala trenować bez zmęczenia i gubienia oddech
-zapracowani japońscy biznesmani truchtają 10minut rano w drodze do pracy, 10min wdrodze na lunch i kolejne 10-wracając do domu-można??????????? Jasne, że tak;)
-to świetny powrót do korzeni (to wlasnie bieg a nie chód jest naturalna formą ruchu u człowieka->spojrzmy chociazby na anatomię ciała ludzkeigo) i sposób dla zaawansowanych biegaczy na oderwanie się od życiówek, przeanalizowanie swojej techniki biegu i przede wszystkim cieszenie się chwilą.
– slow jogging jest efektywniejszy od spaceru poniewaz angazujemy najwieksze grupy miesniowe prawie nie angazowane przy chodzi

jak:
-pamiętajcie żeby lądować na śródstopiu ,wyprostowaniu w biodrach, lekkim ruchu ramion,
-podczas biegu w tempie slow docelowo stawia się 180kroków na minutę, czyli 45 na 15s.
-aby zapewnić sobie korzyści zdrowotne należy truchtać min.180min/tydzień
-dokładny instruktaż i więcej info na: http://www.studiosante.pl/slow-jogging-bieganie-specjalnie/

Komentarze: