Joga świetnie wpływa na kettle. Wycisza je, stają się flexi sexi i czują się super.

A tak serio i bez ściemy.

Joga świetnie wpływa na nasze ciało.

Uczy KONTROLI co w metodzie Kettlebell Hardstyle szkoły Strong First ,której jestem Instruktorem, jest bardzo potrzebne.

Czymkolwiek się zajmujesz – joga nauczy Cię to robić lepiej.

PS: jeśli jeszcze nie widzieliście mnie, najmłodszej Instruktorki Strong First w Polsce , spójrzcie <tutaj> .

PS2: o kettlach pisałam tutaj : < link > i < link II >

 

Na początek zauważcie, że joga to nie streching.

Streching czasem kojarzy nam się z „nie wychodzi mi” i ” nic mi to nie daje” No tak, bezsensownie robione rozciąganie na pewno nie będzie wspierać żadnych pozytywnych korzyści jakiegokolwiek rodzaju dla organizmu. Za to większość asan jogi to seria ostrych skurczów izometrycznych sprzężonych z określonymi wzorcami oddechowymi ,które dają korzyści w zakresie elastyczności , mobilności i wytrzymałości .

 

I na tych 3 słowach się skupmy : ELASTYCZNOŚĆ, MOBILNOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ.

Poniższe ćwiczenia, które dla Was przygotowałam możecie wykonywać na 2 sposoby :

-jako oddzielny trening po krótkiej rozgrzewce o dowolnej porze dnia

– jako dodatek bezpośrednio po treningu
JAK JOGOWAĆ ?
Ja jogę dodaje gdy najdzie mnie ochota, czasem jest to po treningu, czasem w active rest day.
Złota rada : NIE ŚPIESZCIE SIĘ. serio. mówię to ja KRÓLOWA RUCHU, POŚPIECHU I ZAPIERDZIELANIA.
Oddychajcie spokojnie i głęboko, nie róbcie gwałtownych przejść i ruchów. Zróbcie sobie takie treningowe slowmotion. Przytrzymajcie od 30 sekund do 3 minut każdą z pozycji.
Do dzieła !
1. Świeca.
 1
Z leżenia płasko na plecach, z wdechem zarzucasz stopy za głowę, chowasz łopatki, stajesz na szczycie barków. Kość ogonowa podwinięta w stronę pięt. Stopy do sufitu.
Dlaczego warto?
Regeneruje cały kręgosłup, usuwa sztywność ramion i łokci. Czyli pomaga nam dać odpoczynek plecom po kettlowych treningach.
2. Półmostek.
2
Połóż się na plecach. Rozszerz stopy na szerokość bioder. Mostek wypchnij w stronę brody.
Dlaczego warto ?
otwiera obszar miednicy, bioder, przodów ud oraz klatki piersiowej. Rozluźnia odcinek szyjny kręgosłupa. Czyli robimy dobrze całej przedniej taśmie.
3. Skręt tułowia w siadzie skrzyżnym.
4
Odpychaj się dłońmi. Od dołu pleców i dołu brzucha wyciągaj się do góry. Utrzymuj lekko zgięte łokcie i opuszczone barki. Skręć tułów. Wzrok skierowany za bark dłoni wyciągniętej do tyłu. Powtórz na drugą stronę.
Dlaczego?
Skręt rozluźnia odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Który w treningu z kettlami jest wzmacniany, a dzięki jodze otrzyma trochę rozluźnienia.

Instruktorem Jogi nie jestem, więc zaczerpnęłam wiedzy z książki ” Po pierwsze jogaEweliny Godlewskiej ( którą widuje na treningach w boxie) oraz Pauliny Holtz ( która razem ze mną robiła Instruktora SFG I ). Jaki ten świat mały;)
Książkę gorąco polecam – trenuję z nią już długi czas moja siostra ( foto.2) i jest bardzo zadowolona z efektów i postępów.
Pamiętajcie , że tak jak nic nie zastąpi spotkania z Instruktorem kettlebell hardstyle zanim zaczniecie swoją przygodę z kettlami, tak samo nic nie zastąpi treningów pod okiem Instruktora Jogi.
Jeśli spodoba Wam się ten treningowy dodatek, podobne wpisy na blogu będą pojawiać się cześciej. Fotek już napstrykałam, wakacje nad jeziorem świetnie sie do tego przysłużyły.
Ah i polecam wyjść na dwór na treningi ! Słońce i świeże powietrze potrafią zdziałać cuda i dodać plus sto do mocy i energii 😉
Pamiętajcie , żę jeszcze cały sierpień możecie wpadać nad warszawską Wisłę na darmowe treningi z kettlami które prowadzę w ramach projektu Aktywne Lato Nad Wisłą . Zapisy : kontakt@codzisnatrening.pl ;lub 500 017 212.
Komentarze: