Przyznam, że ciutkę nie ogarnęłam z tym instagramowym Q&A, bo poszłam w góry i zapomniałam, że relacja na InstaStories wygasa po 24h , na szczęście przezornie zrobiłam screeny Waszych pytań. Odpowiedzi publikuję na blogu, co by nie ograniczać się w ich treści 😉 Oto one 😉

 

Co Cię motywuje do działania i realizacji swoich marzeń ?

Nie lubię słowa „motywacja”. Uważam , że każdy ma coś co sprawia, że działa z ochotą w kierunku wyznaczonego celu. Nie korzystam z żadnych motywacyjnych hasełek, wpisów, „życiowych coachów”. Jak coś lubię i sprawia mi frajdę to chce to robić.

 

Co polecasz na bolesne odciski na dłoniach?

Już o tym kiedyś pisałam TU – odsyłam. Przede wszystkim stopniowo hartować dłonie, trenować na tyle mocno, żeby wzmacniać skórę i chwyt ale nie zrywać. Maści roślinne na noc, ja używam domowych maści od jednej z moich zdolnych Podopiecznych.

 

Czy jest możliwość dołączenia do Twojej grupy jeśli jestem z innego klubu? Jeśli tak to jak to wygląda?

Jasne, możesz dołączyć do grupy zaawansowanej Centrum Kettlebell Warszawa gdzie trenujemy kettlebell hardstyle według szkoły siły StrongFirst.

W tej chwili grupa zaawansowana trenuje 3-4 x w tygodniu. Sam zapis to wysłanie do mnie maila, zaakceptowanie regulaminu klubu i wypełnienie oświadczenia (informacje o przebytych kontuzjach, coś w rodzaju „mini wywiadu treningowego”, następnie uiszczenie wpisowego (dostęp do internetowego dziennika treningowego) oraz wybór karnetu.

Grupę początkującą praktykuje w formie kilkunastotygodniowego niedzielnego kursu który rusza na przełomie września i pazdziernika 😉 To połączenie teorii i praktyki a następnie egzamin z technik do grupy zaawansowanej. Zamiast tradycyjnych „begginersów” forma kursu sprawdza się u mnie świetnie. Uważam, że początkujący powinni nauczyć się jak trenować i spokojnie wdrożyć się w treningową rutynę a niekoniecznie zajeżdżać godzinnymi workoutami. Do tego formuła regularnych spotkać w niedzielę jest mało inwazyjna w codzienne życie Podopiecznych, a i treningowy nawyk wyrabia się szybciej i przyjemniej.

O tym dla kogo jest trening grupowy pisałam <TU>

 

Co sądzisz o swoim trenerze i dlaczego jest najlepszy?

Uuu zaraz rocznica <3 Od roku trenuje pod okiem Zuzy Sobczak. Dotarłam do momentu gdy w realizacji mojego treningowego celu potrzebowałam trenera i tym trenerem nie mogłam być Ja 😀 Połączenie trenera i fizjoterapeuty to był strzał w dziesiątkę, dokładnie takiego podejścia potrzebowałam.

 

Czy prowadzisz indywidualne treningi kettlebell ?

Jasne:) Jakaś połowa osób z moich personali to osoby stricte chcące trenować odważnikami kulowymi. Ta druga połowa ma inne cele i potrzeby, więc kettle przemycam im tyle na ile jest to potrzebne. Kettle są super wszechstronne, jeśli celem treningu jest zbudowanie super silnego i wyrzezbionego faceta-kettle, gdy celem treningu jest ujędrnienie, spalanie tkanki tłuszczowej i modelowanie damskiej sylwetki- kettle, trening medyczny ( elementy mobilizacji i stabilizacji), trening korekcyjny-kettle.

 

Jakiś pomysł na warm up kettlami?

Tak jest , Trenerze ! Uwielbiam kettle w rozgrzewce , szczególnie przed treningiem na sztandze, wszelkie zadania mobilizacyjne i aktywacyjne z kettlami są super skuteczne. Zauważyłam , że ludzie wolą mobilki z kettlami od tych np.z rolką i piłeczką. Aureole, pullovery, arm bary, prying goblet squat, deadlift w wersji unilateralnej, spacery w overheadzie, czy swingi sprawiają, że rozgrzewka jest kompleksowa i nie zajmuje mnóstwa czasu. Do tego możliwość budowania complexów na kettlach które angażują całe ciało sprawiają że kettle na rozgrzewkę to good idea 😉

przykładowa rozgrzewka grupy zaawansowanej 1

 

Jaki dżem lubisz najbardziej?

Ej a majonez to dżem ? Taki jajeczny- no przecież <3

 

Masz teraz jakieś cele kettlowe?

Tak jak się uda to na bank się dowiesz 😀 Ostatnio moją treningową pasję dzielę między rower a trening siłowy. Ale nadal osiągnięcie kettlowego celu w drodze 😉

 

Morsowanie, zimne kąpiele uskuteczniasz?

Miałam już z 5 podejść pod morsowanie i jakoś zawsze wybierałam ciepełko ;D Kiedyś kąpałam się w listopadzie w Bałtyku-czy to już morsowanie? ;D kocham zimne prysznice latem, a ciepłe zimą -tyle w temacie. Polecam tekst mojego kumpla w temacie morsowania < TU >

 

Od czego zacząć rollowanie?

Zaobserwowałam, że osoby o większej wrażliwości na ból, niekoniecznie potrafiące się dogadać z własnym ciałem, osoby z dużymi napięciami mało podatne na rozluznianie dobrze reagują na automasaż. Dobrze jest zacząć od własnych rąk, albo partnera (treningowego of cors),a dopiero pózniej używać ciał obcych (typu rollery, piłki i inne przyrządy);)

Na początek napewno nie polecam twardych rollerów, dużego ucisku i długiego czasu rollowania. Warto przed zapoznać się z prawidłowymi zasadami rollowania i przeciwskazaniami.

Więcej w temacie automasażu pisałam TU

 

Czy podejmujesz się przygotowywania osób pod TopTeam / StrongFirst?

Tak kilka osób jest u mnie na planach pod TopTeam. Zachęcam przede wszystkich do wyznaczania sobie SWOICH MAŁYCH celi 😉 Pod asystenta CKP przygotowałam dwie osoby, pod Strong First- Mariannę ( link) zachęcam do obserwowania bo to bardzo silna dziewczyna 😉

 

****************

masz pytania? wkrótce kolejne Q&A, zapraszam do obserwowania na IG , codzienne stories treningowo-lifestajlowe gwarantowane 😉

 

Komentarze: